Dezinfekce prostoru

V době pandemie koronaviru COVID-19, kdy se jen postupně otevírají kanceláře, salony a další veřejná místa je potřeba být opatrní a řídit se přísným doporučením Ministerstva zdravotnictví ohledně dezinfekce místností a povrchů, dodržovat rozestupy a vyžadovat nošení roušek. Dezinfekce prostor by se měla dělat nejen na provozovnách, ale také doma. Jak a čím ji provádět?


Dezinfekce prostor biocidy

Toto je možná nejpopulárnější a nejdostupnější způsob dezinfekce povrchů. Přípravky, obvykle na bázi alkoholu, otíráme jimi předměty, se kterými mohl zákazník přijít do styku, abyste zničili mikroorganismy. Ujistěte se, že je koncentrace alkoholu v dezinfekčním prostředku správná (přibližně 70%), protože příliš vysoká i příliš nízká bude neúčinná.

Takové dezinfekční přípravky jsou k dispozici v mnoha variantách - spreje, koncentráty, hotové kapaliny nebo vlhké ubrousky na otření povrchu. Při rozhodování o této formě dezinfekce nevynechejte žádný povrch, viry se usazují na mnoha prvcích, jako jsou spínače, kliky dveří, zábradlí, opěradla křesel a na mnoha dalších.Dezinfekce prostor ozonizací

Ozon je druh kyslíku se třemi atomovými molekulami, který má dezinfekční vlastnosti. Bylo

prokázáno, že ve správné koncentraci ozon ničí viry, houby, bakterie, plísně, alergeny, roztoče a dokonce odstraňuje nepříjemný zápach. Místnosti, které jsou vystaveny ozonizaci by během léčby měly být těsně uzavřeny a mimo provoz. V té době v místnosti nesmí být žádní lidé, zvířata ani rostliny, protože vysoká koncentrace ozonu je škodlivá pro všechny organismy. U lidí může způsobit slepotu, podráždění dýchacího systému a dokonce i nevratné změny v plicích. Ozon získáváme pomocí speciálního generátoru ozónu – zařízení vytvářející elektrické výboje, které přeměňují kyslík na ozon. Na trhu je mnoho generátorů ozónu, které si můžeme koupit sami, ale doporučuje se, aby zařízení obsluhovala osoba s odpovídajícím výcvikem.


Naše úklidová firma UMAN Vám zajistí dezinfekci prostor na míru. Dezinfekci provádíme po celém Brně a okolí. Více o dezinfekci ozónem čtěte zde.

Více o dezinfekci prostor zde

Objednat úklid

Ukázky našich prací

Ceník úklidových služeb


úklidová firma UMAN Brno, úklid Brno, dezinfekce prostor, dezinfekce povrchů, dezinfekce kanceláří.

Blog