top of page

Dezinfekce prostor

V době pandemie koronaviru COVID-19, kdy se jen postupně otevírají kanceláře, salony a další veřejná místa je potřeba být opatrní a řídit se přísným doporučením Ministerstva zdravotnictví ohledně dezinfekce místností a povrchů, dodržovat rozestupy a vyžadovat nošení roušek. Dezinfekce prostor by se měla dělat nejen na provozovnách, ale také doma. Jak a čím ji provádět?


Dezinfekce prostor biocidy

Toto je možná nejpopulárnější a nejdostupnější způsob dezinfekce povrchů. Přípravky, obvykle na bázi alkoholu, otíráme jimi předměty, se kterými mohl zákazník přijít do styku, abyste zničili mikroorganismy. Ujistěte se, že je koncentrace alkoholu v dezinfekčním prostředku správná (přibližně 70%), protože příliš vysoká i příliš nízká bude neúčinná.

Takové dezinfekční přípravky jsou k dispozici v mnoha variantách - spreje, koncentráty, hotové kapaliny nebo vlhké ubrousky na otření povrchu. Při rozhodování o této formě dezinfekce nevynechejte žádný povrch, viry se usazují na mnoha prvcích, jako jsou spínače, kliky dveří, zábradlí, opěradla křesel a na mnoha dalších.


V době pandemie koronaviru COVID-19, kdy se jen postupně otevírají kanceláře, salony a další veřejná místa je potřeba být opatrní a řídit se přísným doporučením Ministerstva zdravotnictví ohledně dezinfekce místností a povrchů, dodržovat rozestupy a vyžadovat nošení roušek. Dezinfekce prostoru by se měla dělat nejen na provozovnách, ale také doma.  Jak a čím ji provádět?

Dezinfekce prostor ozonizací

Ozon je druh kyslíku se třemi atomovými molekulami, který má dezinfekční vlastnosti. Bylo

prokázáno, že ve správné koncentraci ozon ničí viry, houby, bakterie, plísně, alergeny, roztoče a dokonce odstraňuje nepříjemný zápach. Místnosti, které jsou vystaveny ozonizaci by během léčby měly být těsně uzavřeny a mimo provoz. V té době v místnosti nesmí být žádní lidé, zvířata ani rostliny, protože vysoká koncentrace ozonu je škodlivá pro všechny organismy. U lidí může způsobit slepotu, podráždění dýchacího systému a dokonce i nevratné změny v plicích. Ozon získáváme pomocí speciálního generátoru ozónu – zařízení vytvářející elektrické výboje, které přeměňují kyslík na ozon. Na trhu je mnoho generátorů ozónu, které si můžeme koupit sami, ale doporučuje se, aby zařízení obsluhovala osoba s odpovídajícím výcvikem.


Naše úklidová firma UMAN Vám zajistí dezinfekci prostor ozonem na míru. Dezinfekci provádíme po celém Brně a okolí. Více o dezinfekci ozonem se dočtete na blogu.úklidová firma UMAN Brno, úklid Brno, dezinfekce prostor, dezinfekce povrchů, dezinfekce kanceláří.

ความคิดเห็น


BLOG

bottom of page