top of page

Dezinfekce prostor ozonem

V tomto článku se dozvíte základní informace o dezinfekci ozonem. Ta probíhá pomocí ozonátorů - zařízení, která jsou poměrně snadno použitelná a široce používaná k dezinfekci vzduchu, vody a potravin.Ozon nebo dezinfekční prostředky?

Ozon je nejdokonalejší dezinfekční činidlo. Po aplikaci ozon nezanechává žádné stopy a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředkyJak probíhá dezinfekce ozonem? Ozonový generátor

Před zahájením dezinfekce ozonem musíte zavřít okna a dveře a utěsnit ventilační otvory, abyste dosáhli maximální prahové koncentrace. V místnosti se nesmí zdržovat lidé, zvířata a neměly by tam zůstat ani květiny, protože příliš vysoká koncentrace ozonu je velmi škodlivá! Generátor by měl být umístěn na bezpečném a stabilním místě (nejlépe na plošině), aby jeho vstup a výstup nebyly žádným způsobem omezeny.

Nastavte čas ozonizace na generátoru, zapněte zařízení a opusťte místnost. Po uplynutí nastaveného času můžete vstoupit do místnosti a otevřít okna pro rychlé větrání. Ozonovanou místnost lze používat po minimálně 30 minutách větrání. Z různých důvodů nepříjemného zápachu může být nutné, aby dezinfekce ozonem proběhla znovu.


Čím se provádí dezinfekce ozonem?

Při procházení nabídek různých výrobců a dovozců vás možná překvapí, jak široké je cenové rozpětí generátorů ozonu. Vybírat si můžete modely, které se používají k ozonizaci vzduchu v místnostech a automobilech, ale také k ozonizaci potravin a vody. Mnohe úklidové firmy vlastní ozonizační zařízení pro soukromé osoby i společnosti - malé (ozonizace kanceláří, mateřských škol, školky, hotelové pokoje) i velké průmyslové závody. Dezinfekce ozonem jsou založeny na použití kvalitních přístrojů.


Jaký generátor ozonu vybrat?

Pro domácí účely si můžete vybrat levnější generátory s ozonovým výnosem 5000 mg/hod. S takovým generátorem dezinfekce jednoho pokoje bude trvat v průměru 30 minut. Pokud si tedy chcete ušetřit čas, je třeba sáhnout po dražší kategorii generátorů, vše samozřejmě záleží na způsobu využití. Přesný č