top of page

Jak na úklid kuchyně?

Čištění kuchyně nemusí být dlouhé a únavné. Klíčem k úspěchu je správná organizace, plánování jednotlivých fází a příprava potřebných čisticích prostředků. Jak čistit skříňky v kuchyni a jak čistit sporák, troubu nebo lednici? Podívejte se, jak rychle a efektivně provést úklid kuchyně.Jak rychle vyčistit kuchyň? Připravte si vhodné nástroje a čisticí prostředky

Než začnete pracovat, připravte si všechny výrobky, které budou nezbytné pro domácí úklid. Zásobte se nezbytnými věcmi, než se pustíte do úklidu kuchyně, abyste při práci neztráceli čas. Seznam základních věcí zahrnuje silnější gumové rukavice, houbičky, běžnou a mikrovláknovou utěrku, papírové ručníky, mop a vědro, jar, ocet, jedlá soda, citron.


Organizace kuchyně - tipy, jak vyčistit linku

Kuchyňský prostor by měl obsahovat pouze ty věci, které mají v kuchyni své místo. Odložte všechny ostatní stranou. Vezměte si s sebou větší krabici, do které vložíte všechny předměty z kuchyně, které můžete později odnést do příslušných místností. To ušetří spoustu času tím, že se vyhnete běhání z kuchyně do dalších částí bytu a zpět.

Každou chvíli musíte čistit kuchyňské skříňky. V ideálním případě byste měli vytáhnout všechny věci - nádobí, jídlo a další. To usnadňuje zametání prachu a strouhanky. K čištění skříněk použijte utěrky z mikrovlákna. Tkaniny dobře zachycují prach a nezanechávají žádné skvrny ani šmouhy. Většinu skříní můžete bezpečně vyčistit mýdlovou vodou nebo saponátem na nádobí. Účinné jsou také domácí prostředky - voda s octem odstraní vodní kámen a plísně a voda se sodou bikarbonou si poradí s mastnými skvrnami. Pokud chcete, aby čisticí kapalina byla účinná a příjemně voněla, přidejte do připravené vody a roztoku čisticího prostředku několik kapek éterického oleje, například pomeranče.
Jak umýt sporák?

Špinavý sporák nevypadá dobře, takže po každé přípravě jídla je vhodné ho trochu vyčistit. Zaslouží si důkladnější mytí jednou týdně. Vyjměte mastný rošt z trouby a namočte jej na několik minut do mýdlové vody. Měkký kartáč vám pomůže odstranit tuk a zbytky jídla. Nepoužívejte příliš silně, aby nedošlo k poškrábání povrchu. Po důkladném vydrhnutí rošt opláchněte vodou a osušte čistým hadříkem. Pokud je nečistota obzvláště obtížně odstranitelná, přikryjte povrch jedlou sodou nebo solí a nechejte ji působit delší dobu, nebo dokonce přes noc. Ráno můžete snadno odstranit popáleniny a jiné nečistoty.

Chcete-li se vyhnout náročnému úklidu, využijte služeb úklidových společností. Pečliví pracovníci za vás provedou úklid snadno a rychle.


Tip: Přečtěte si naše tipy, jak využít tablety do myčky mimo kuchyň.Commentaires


BLOG

bottom of page