top of page

Jak na úklid kuchyně?

Čištění kuchyně nemusí být dlouhé a únavné. Klíčem k úspěchu je správná organizace, plánování jednotlivých fází a příprava potřebných čisticích prostředků. Jak čistit skříňky v kuchyni a jak čistit sporák a troubu? Podívejte se, jak rychle a efektivně provést úklid kuchyně.Jak rychle vyčistit kuchyň? Připravte si vhodné nástroje a čisticí prostředky

Než začnete pracovat, připravte si všechny výrobky, které budou nezbytné pro domácí úklid. Zásobte se nezbytnými věcmi, než se pustíte do úklidu kuchyně, abyste při práci neztráceli čas. Seznam základních věcí zahrnuje silnější gumové rukavice, houbičky, běžnou a mikrovláknovou utěrku, papírové ručníky, mop a vědro, jar, ocet, jedlá soda, citron.


Organizace kuchyně - tipy, jak vyčistit linku

Kuchyňský prostor by měl obsahovat pouze ty věci, které mají v kuchyni své místo. Odložte všechny ostatní stranou. Vezměte si s sebou větší krabici, do které vložíte všechny předměty z kuchyně, které můžete později odnést do příslušných místností. To ušetří spoustu času tím, že se vyhnete běhání z kuchyně do dalších částí bytu a zpět.

Každou chvíli musíte čistit kuchyňské skříňky. V ideálním případě byste měli vytáhnout všechny věci - nádobí, jídlo a další. To usnadňuje zametání prachu a strouhanky. K čištění skříněk použijte utěrky z mikrovlákna. Tkaniny dobře zachycují prach a nezanechávají žádné skvrny ani šmouhy. Většinu skříní můžete bezpečně vyčistit mýdlovou vodou nebo saponátem na nádobí. Účinné jsou také domácí prostředky - voda s octem odstraní vodní kámen a plísně a voda se sodou bikarbónou si poradí s mastnými skvrnami. Pokud chcete, aby čisticí kapalina byla účinná a příjemně voněla, přidejte do připravené vody a roztoku čisticího prostředku několik kapek éterického oleje, například pomeranče.