top of page

Nejšpinavější místa ve vaší domácnosti

Co vás napadne, když se vás někdo zeptá, co je ve vaší domácnosti nejšpinavější? Většina lidí v této situaci myslí nejprve na toaletní prkénko. To je však omyl. Podívejte se, na která místa ve vaší domácnosti byste měli při čištění dávat pozor - zejména teď, když je péče o čistotu a hygienu nesmírně důležitá.


Kliky

Kliky na dveřích, zejména ty na dveřích koupelny, jsou živnou půdou pro bakterie. Pravidelně je čistěte (nejlépe jednou za několik dní) mýdlem a vodou nebo čisticím prostředkem. Také si pamatujte, že dveře na veřejné toalety se nejlépe otevírají loktem.
Telefon

Smartphone - neoddělitelný společník moderního člověka. Přemýšlejte o tom, kolikrát denně a za jakých okolností zvednete telefon. V práci, v obchodě, na toaletě, při jídle - průměrný uživatel telefonu se ho dotkne i víc než stokrát denně a každý dotyk je nová bakterie, virus a jiné nečistoty. Jak vyčistit telefon? Přednostně s vysokým procentem alkoholu. Čištění telefonu lihem je nejúčinnější a nejrychlejší způsob dezinfekce. Stačí povrch smartphonu důkladně otřít alkoholovým tamponem.