top of page

Jak vyčistit troubu a odstranit spálené nečistoty?

Čištění trouby může být opravdu zdlouhavé. Je těžké odstranit mastné skvrny a spálená trouba už nikdy nebude vypadat jako nová. Použití silných chemikálií tento proces nemusí nutně zrychlit. Poradíme, jak profesionálně vyčistit troubu. jaké domácí metody fungují nejlépe a jaké metody používá naše úklidová firma Uman.


uman Brno úklidová firma Brno úklid Brno úklidové služby úklid domácnosti úklid kanceláři čištění trouby

Čím vyčistit troubu

Spálenou troubu je velmi obtížné vyčistit. Ohořelé zbytky jídla a šmouhy sušeného tuku je velmi obtížné odstranit. Proto byste měli sáhnout po přípravcích, které si s tím poradí. Nejlepším způsobem, jak vyčistit troubu, je očistit ji sodou. Jemný prášek odstraňuje i ty nejodolnější nečistoty i v koupelně.

Jak vyčistit troubu sodou? Existuje mnohem více receptů. Pokud je trouba jen mírně znečištěná a nejsou na ní žádné velké mastné skvrny, můžete stěny trouby jednoduše navlhčit a přikrýt sodou. Nechte ji působit přes noc. Tato přísada se aktivuje a začne rozpouštět nečistoty. Ráno stačí troubu otřít hadříkem.


Další možnosti, jak vyčistit troubu

Velmi spálenou troubu lze vyčistit jinými domácími přípravky pomocí octa. Můžete vytvořit kapalinu, která aktivně rozpustí mastnotu a jiné nečistoty. Potřebujete asi 3 lžíce boraxu, 1/4 šálku octa, 2 šálky horké vody a trochu mycího prostředku. Smícháním všech těchto ingrediencí za tepla se borax dobře rozpustí. Nalijte výslednou směs do lahve s rozprašovačem. Vše, co musíte udělat, je rozetřít tekutinu na stěny a dveře a nechat ji hodinu nebo dvě působit. Pro zvýšení účinku můžete také nejtěžší nečistoty posypat jedlou sodou, ale není to nutné. Spáleniny vyčistíte vlhkým hadříkem nebo houbičkou.


Jak čistí naše úklidová firma ?

Pracovníci naši úklidové firmy Uman na čištění trouby používají pouze profesionální prostředky. Konkrétně se jedná o dva prostředky od výrobce CLEAMEN.

1. Pro menší/střední znečištění používáme čistící prostředek Cleamen - Gastron 210. Jedná se o prostředek s vysokým pH, který snadno odstraňuje mastnotu.

2. Pro silné až velmi silné znečištění trouby používáme čistící prostředek Cleamen - Trouby a grily 240. Tento prostředek je velmi zásaditý a je potřeba ho používat se zvýšenou pozornosti dle návodu.


Na co si dát pozor při čištění trouby!


uman Brno úklidová firma Brno úklid Brno úklidové služby úklid domácnosti úklid kanceláři čištění trouby mikrovlnky

Při čištění trouby nepoužíváme drátěnky, houbičky a kartáče, které mohou poškrábat povrch trouby.


Profesionální chemii používáme podle návodu. S prostředky je nutné pracovat vždy v rukavicích. Po použití prostředku je nutné plochu umyt vodou.

Nezapomínáme naleštit troubu i z venku.

Další možnosti, jak snadno mít vyčištěnou troubu je objednání profesionální úklidové firmy Uman! Pracovníci naši úklidové firmy se postarají nejen o skvělé a šetrné vyčištění Vaši trouby ale i o kompletní úklid Vaši kuchyně a celé domácnosti.


Objednat úklid domácnosti, kanceláře nebo jiných prostor můžete zde.


Commenti


BLOG

bottom of page