top of page

Jak se zbavit roztočů v posteli?

Spánek v průměru trvá ⅓ celého našeho života a hraje v našich životech velmi důležitou roli. Proto je tak důležité zajistit pohodlné a hygienické místo pro regeneraci, kde nebude prostor pro choroby z roztočů přispívající k rozvoji nemocí.


Jak ovlivňují roztoči vaše zdraví?

Roztoči jsou vlastně malí tvorové řádu pavoukovců, kteří se mrknutím oka přizpůsobí prostředí, s nímž se setkávají. Žijí snadno ve sladké vodě, horkých pramenech, půdě a také v prachu, který nechybí v žádném domě. Někteří z nich jsou tak malé, že je můžete vidět pouze pod mikroskopem. Jiné mohou dosáhnout až 3 cm. Mohou být semeništěm nebezpečných nemocí. Roztoči domácího prachu mají mikroskopickou velikost. Jsou dlouhé 0,1 mm až 0,5 mm a živí se hlavně pokožkou. Alergeny jsou zejména trus roztočů a nohy, kousnutí způsobující alergické reakce u lidí, včetně dušnosti, chrapotu, kašle, svědění, rýmy a změn na kůži.


Jak se zbavit roztočů podomácku?

Lidé, kteří mají alergické příznaky, si kladou otázku, jak se roztočů zbavit, aby je přestali obtěžovat. Naštěstí existují domácí léky na tento typ alergie, včetně častého větrání. Nestelte postel ihned poté co vstanete. Větrejte často ložní prádlo, lůžkoviny perte na 60 stupňů, vyhněte se velkým kobercům, čalouněnému nábytku. Používejte vysavač vybavený HEPA filtry. Matrace nemá rozhodně ležet přímo na podlaze, ale je potřeba ji položit na rošt, aby dýchala. Chcete-li se však chránit před roztoči, ujistěte se, že má vybraná matrace antibakteriální a antialergické vlastnosti.


uman Brno úklidová firma Brno úklid Brno úklidové služby úklid domácnosti úklid kanceláři

Důležitým krokem k tomu, jak se zbavit roztočů, je použití kvalitního čistícího stroje na čalounění.

Roztočů se zbavíte pomoci parního čističe. Po použití parního čističe na čalounění je třeba využít i extraktor, v opačném případě parní čistič se vám pomůže zbavit roztočů a bakterií, špínu nicméně odstranit nedokáže, a naopak jí pouze zanese hlouběji.

Dalším způsobem, jak se zbavit roztočů je dezinfekce pomocí generátoru ozonu. Více o generátoru ozonu čtěte zde.

uman Brno úklidová firma Brno úklid Brno úklidové služby úklid domácnosti úklid kanceláři


Pokud takové stroje nemáte, můžete si jej zapůjčit nebo ještě lépe můžete využít služby úklidové společnosti, která si s roztoči i různými nečistotami poradí hravě.

Opmerkingen


BLOG

bottom of page